ویرایش انگلیسی، ادیت و ویراستاری مقاله

ویرایش انگلیسی، ادیت و ویراستاری مقاله چیست؟

بهترین پژوهش ها و مقالات علمی اگر در نگاه اول حاوی اشکالات نگارشی یا ضعف در ساختار جملات باشد، توسط داوران تایید نمی شود. مهم نیست که مطالعه شما چه قدر دارای نوآوری در موضوع یا روش تحقیق باشد، همین که در مقاله ایرادات نگارشی به چشم بخورد، شانس جلب نظر داوران و البته خوانندگان را از دست می دهید. مقاله شما حاصل مدتها پژوهش و صرف زمان برای تهیه گزارش تحقیقات است. بنابراین بسیار مهم است که توسط افراد متخصص بازبینی شده و عاری از اشکالات زبانی باشد. بنابراین ویرایش انگلیسی، ادیت و ویراستاری مقاله خود را به بهترین نحو انجام دهید.

در خدمات ویرایش انگلیسی ضمن اینکه ویراستار در زمینه‌ی موضوعی شما متخصص است، با رعایت تمام راهنماهای مهمی که برای تولید یک نوشته‌ی دانشگاهی خوب مورد نیاز هستند، از دیدگاه زبان انگلیسی در مواردی مانند دستور زبان، سبک، انتخاب واژه، و غیره تغییراتی انجام می‌دهد. یک ویراستار باتجربه و صاحب تخصص در زمینه‌ی موضوعی، متن را به دقت بررسی و ویرایش می‌کند. در این نوع خدمات، یک ویراستار متن را ویرایش می‌نماید.

ویرایش انگلیسی، ادیت و ویراستاری مقاله برای چه کسانی مفید می باشد؟

ویرایش انگلیسی، ادیت و ویراستاری مقاله یکی از مهمترین مراحل برای تبدیل یک مقاله علمی به مقاله قابل پذیرش مجلات معتبر است. بدون شک ارسال مقاله به مجلات معتبر با ایمپکت فاکتور بالا، نیازمند ویرایش دقیق و صحیح زبان انگلیسی می‌باشد. حتی ممکن است مقاله مورد نظر توسط مترجمین بسیار خوب ترجمه شده باشد. بسیاری از مجلات برتر جهان Elsevier، Emerald insight و یا Wiley و … هستند. اکثر این مجلات زمان ارسال مقاله درخواست می‌نمایند که متن مقاله را توسط ویراستار انگلیسی زبان ویرایش نمایید. اگر هدف شما، ارسال مقاله به یک ژورنال با نمایه  ISI، JCR ،  IEEE، PubMed و … می باشد. و یا هدف ارائه پروپزال برای دریافت پذیرش، ارائه پایان نامه و رساله در یک دانشگاه خارجی دارید. این نوع از خدمات ما را انتخاب نمایید.

همچنین در بسیاری از موارد در مرحله Revision مقالات بین المللی، داوران از نویسندگان مقاله می خواهند متن را توسط یک ویراستار نیتیو انگلیسی زبان، ویرایش نمایند. که این نوع خدمات ما میتواند نیاز معتبرترین ژورنالها را، به طور کامل و تضمینی رفع نماید.

اگر قصد دارید مقاله توسط يک اديتور حرفه ای انگلیسی زبان و یا زير نظر اساتيد دانشگاه همان رشته ويرايش و اديت شود. مي‌توانيد از خدمات ويرايش انگلیسی موسسه علمی پژوهشی سفیر برای مقالات ISI استفاده کنيد. اگر مقاله شما توسط تيم اديتوري ژورنال به دليل مشکلات نگارشي و نوشتاري و پايين بودن سطح زبان انگليسي ریجکت شده باشد. و یا از شما خواسته باشند ويرايش و بازبيني مقاله توسط يک ادیتور نیتیو انجام شود. مي‌توانيد از خدمات ويرايش مقالات ISI مجموعه ما بهره‌مند شويد.  ما برای ویرایش مقالات ISI از ادیتورهای انگلیسی زبان استفاده می کنیم. به همین دلیل تمام کارهاي ويرايش مقالات ISI موسسه همانند خدمات ترجمه مقالات ISI تضمین کیفیت 100% داشته و از پشتيباني رايگان تا مرحله چاپ برخوردار هستند.

در ویرایش انگلیسی مقاله به چه نکاتی توجه می شود؟

ما بر این باوریم که بسیاری از دانشجویان، پژوهشگران و اساتید محترم، توانمندی لازم برای نگارش مقالات علمی را در رشته تخصصی خود را دارند. اما در عین حال ویرایش مقالات آنها توسط یکی از متخصصان همان رشته که علاوه بر تخصص در رشته مربوطه، زبان مادری ویرایشگر، انگلیسی است (ویرایش بومی)، می تواند در بهبود کیفیت مقاله تاثیر بسزایی داشته باشد. بی شک پذیرش و چاپ مقالات در نشریات و مجلات بین المللی ISI نیازمند متنی روان و نگارشی درست می باشد. آیا می دانید، بیش از هفتاد درصد مقالات علمی که توسط متخصصان نگارش می شوند، نیازمند ویرایش انگلیسی توسط افراد انگلیسی زبان هستند.

آیا می دانید، علت اصلی عدم پذیرش و چاپ مقالات علمی بیش از هشتاد درصد متخصصان غیر انگلیسی زبان، ضعف در نگارش مقاله است نه کیفیت علمی آن.
بنابراین در فرایند ویرایش انگلیسی باید نکات زیر در نظر گرفته شود:
• اصلاح غلط های املایی، تصحیح کاربرد حروف تعریف ، سجاوندی و …
• اصلاح اشتباهات گرامری
• اصلاح ارتباطات فعل و فاعل ، معلوم و مجهوم و …
• تصحیح لحن بیان جملات
• ایجاد یکپارچگی و تصحیح درستی زمان افعال
• ایجاد تقارن زمانی مناسب با متن و جملات
• ایجاد ارتباط معقول و متاسب بین جملات
• ایجاد یکنواختی در ویرایش متن و ویرایش به یکی از سبک های انگلیسی یا آمریکایی

فرایند ویراستاری انگلیسی مقاله

فایل نهایی ویرایش که برای سفارش دهندگان ارسال می شود یک فایل Word است که حاوی تمامی تغییرات اعمال شده توسط ویراستار مقاله در قالب tracked changes می باشد. و در صورت لزوم نظرات و ابهامات موجود در مقاله می باشد. توجه به این نکته ضرورت دارد که پیش از پاسخ به ابهامات ویراستار، کار ویرایش مقاله هنوز به اتمام نرسیده است. بنابراین، لازم است تا پس از درج توضیحات گویا برای ویراستار، مقاله را جهت نهایی سازی برای ویرایش ارسال کنید. در غیر این صورت، اگر مقاله توسط ژورنال موردنظر رد شود، مشمول استفاده از خدمات ویرایش مجدد رایگان خواهد بود. لازم به ذکر است ضمانت این نوع از خدمات ویرایش، هیچگونه محدودیت زمانی ندارد. و در هر زمانی در صورت وجود مشکل در ویرایش، میتوانید درخواست ویرایش مجدد را ارسال فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست