تفاوت مجلات isi و jcr

تفاوت مجلات isi و jcr یکی از معضلات اخیر دانشجویان و پژوهشگران عزیز می باشد. در این مقاله می خواهیم به بیانی ساده به فرق مجلات آی اس آی و جی سی آر بپردازیم. قبل از اینکه به تفاوت این دو بپردازیم امیدواریم که مقاله خود را تهیه کرده باشید. قبل از اقدام برای پذیرش و چاپ مقاله jcr و همچنین پذیرش و چاپ مقاله isi ابتدا در مورد تفاوت ها اطلاعات کسب نمایید. اگر هنوز موفق به تهیه مقاله نشده اید لطفا به صفحه مشاوره در تهیه، تالیف و نگارش مقاله مراجعه نمایید.تفاوت مجلات isi و jcr

تفاوت مجلات isi و jcr

 تفاوت مجلات isi و jcr از نظر اعتبار و فرآیند داوری

تفاوت مجلات isi و jcr از نظر اعتبار و فرآیند داوری نیز اهمیت بسیاری دارد. مجلات آی اس آی و جی سی آر هر دو توسط موسسه تامسون رویترز منتشر می شوند. اما این دو مجله از نظر اعتبار و فرآیند داوری دارای تفاوت های اساسی می باشند. بنابراین بدون اینکه بخواهم شما گیج کنم به طور مختصر و ساده تفاوت هر دو را بیان میکنم. اخذ پذیرش و چاپ مقاله از مجلات jcr بسیار سخت می باشد و پروسه داوری طولانی تری دارند. زیرا این مجلات به لحاظ داشتن اعتبار بالا بصورت تضمینی با هیچ موسسه ای کار نمی کنند و عمده داوری خود (70 الی 80 درصد) را روی بار علمی و محتوای مقاله ارسالی پژوهشگر انجام می دهند. به عبارت دیگر این مجلات محتوی محور هستند. تفاوت مجلات isi و jcr از نظر اعتبار و فرآیند داوری عبارتند از:

 • اعتبار و امتیاز مجلات jcr بیشتر از مجلات isi می باشد.
 • فرآیند داوری در مجلات jcr به مراتب سختگیرانه تر از مجلات isi می باشد.
 • زمان فرآیند داوری در مجلات jcr به مراتب طولانی تر از مجلات isi می باشد.

قبل از اطلاع از تفاوت های دیگر این دو مجله می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما جهت  پذیرش و چاپ مقاله jcr و همچنین پذیرش و چاپ مقاله isi اقدام نمایید.

تفاوت مجلات isi و jcr از نظر هزینه پذیرش و چاپ

تفاوت اصلی مجلات isi و jcr به نحوه چاپ مقاله در این مجلات مرتبط می باشد. چاپ مقاله در مجلات isi با پرداخت هزینه صورت می پذیرد. جهت استعلام هزینه به صفحه پذیرش و چاپ مقاله در مجلاتisi  مراجعه نمایید. چاپ مقاله در مجلات jcr رایگان است و نیازی به پرداخت  وجه در برابر پذیرش و چاپ نیست. از دیگر تفاوت ها می توان گفت دسترسی به مقالات  isi بدون هزنه می باشد و رایگان میتوانید به این مقالات ارجاع دهید.

در مقابل ارجاع دادن به مقالات jcr پولی میباشد. چون مجلات از طریق چاپ مقاله هزینه های مورد نیاز خود را باید تامین کنند به همین دلیل باید از نویسنده هزینه ای تحت عنوان هزینه چاپ مقاله اخذ شود و چنانچه این هزینه هنگام چاپ مقاله از نویسنده دریافت نشود استناد کنندگان و خوانندگان مقالات باید هزینه را پرداخت کنند. که اصطلاحا به دسترسی به مقالات مجله isi که رایگان میباشد open access  گفته میشود و به مقالات مجلات jcr که با پرداخت هزینه میباشند close access گفته میشود.

فرق مجلات isi و jcr از نظر هزینه پذیرش و چاپ به طور مختصر عبارتنداز:

 • پذیرش و چاپ مقاله در مجلاتisi به صورت پولی می باشد.
 • پذیرش و چاپ مقاله در مجلات jcr رایگان می باشد.
 • دسترسی به مقالات در مجلات isi رایگان میباشد و open access  هستند.
 • دسترسی به مقالات در مجلات jcr اکثرا پولی میباشد و  close access  هستند.

به شما پیشنهاد می شود قبل از اینکه جهت پذیرش و چاپ مقاله خود در مجلات isi و jcr اقدام نمایید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

 تفاوت مجلات isi و jcr از نظر تضمین در پذیرش و چاپ

تفاوت عمده دیگر مجلات آی اس آی و جی سی آر با یکدیگر در این است که چاپ مقاله در مجلات isi به صورت کاملا تضمینی میباشند اما چاپ مقاله در jcr ها تضمینی نمیباشد. چاپ مقاله در مجلات isi به صورت کاملا تضمینی میباشد البته داوری مجلات  isi نیز بسیار سختگیرانه هستند اما در صورتی که مقاله ناب و جدید باشد در این مجلات میتواند به صورت تضمینی پذیرش و چاپ شود.

ولی برای چاپ مقاله در مجلات  jcr تضمینی نمیباشد و همه چیز بستگی به نظرات داوران دارد و نمیتوان تضمین پذیرش این مقالات را داد و شما در هر شعاری در اینترنت یا تبلیغات موسسات دیدین که چاپ تضمینی مقاله jcr این کاملا شعار میباشد و هیچگونه پایه و اساس صحیحی ندارد. سرنوشت مقالات jcr به طور کاملا صد در صد در مرحله داوری مشخص خواهد شد. داوری مجلات jcr بسیار سخت و طولانی میباشد و کاملا وابسته به سطح علمی مقاله میباشد. قبل از اینکه مقاله خود را به مجلات jcr سابمیت کنید ابتدا از کیفیت آن اطمینان حاصل فرمایید و سپس اقدام کنید.

فرق مجلات isi و jcr از نظر تضمین در پذیرش و چاپ به طور مختصر عبات است از:

 • پذیرش و چاپ مقاله در مجلات isi به صورت تضمینی می باشد.
 • پذیرش و چاپ مقاله در مجلات jcr به هیچ وجه  تضمینی نمی باشد.
شباهت های مجلات isi و jcr

مجلاتisi  و jcr هر دو توسط موسسه علمی تامسون رویترز منتشر می‌شود

چند نکته مهم در مورد مجلات isi و jcr
 •  با اینکه برای چاپ مقاله در مجلات isi و jcr باید مقاله شما کیفیت بسیار بالایی داشته باشد اما از مقاله ای که از پایان نامه استخراج و یا تهیه کرده اید نیز میتوانید استفاده کنید و آنرا ترجمه و ویرایش کنید و به مجله مورد نظرتان سابمیت کنید. مقالات استخراج شده از پایان نامه اعتبار کافی برای چاپ شدن در تمامی مجلات داخلی و خارجی معتبر را دارند.
 • با فرق ها و شباهت های چاپ مقاله در مجلات isi و jcr آشنا شدید و اکنون میتوانید به سادگی اقدام به چاپ کنید موسسه علمی |زوهشی سفیر با جارب چندین ساله خود در زمینه پذیرش و چاپ مقالات علمی و تخصصی میتواند مقالات شما محققین عزیز را با بهترین کیفیت و به صورت کاملا تخصصی چاپ کند. کلیه خدمات و فرایند های لازم برای چاپ مقالات با بهترین کیفیت و به صورت کاملا تخصصی می باشند. جهت کسب مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
 • یکی از فاکتورهایی که احتمال پذیرش در مجلات jcr غیرتضمینی را افزایش می دهد اینست که نویسندگان محترم حتما بخش “دستورالعملهایی برای نویسندگان” را با دقت مطالعه نموده و محتوا و فرمت بندی محتوایی مقاله خود را مطابق با درخواست مجله تنظیم نمایند.

برای ثبت سفارش میتوانید با شماره های 09356170226 با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  info@safir-paper.com ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست