ارسال همزمان مقاله به چند ژورنال ISI  (آی اس آی) را چگونه انجام دهیم؟

معمولا طولانی شدن دوره داوری مقالات، پژوهشگران را وسوسه به سابمیت مقاله (ثبت مقاله) در ژورنال دیگر و یا ارسال همزمان مقاله به چند ژورنال میکند، کاری که ممکن است برای آنها پر هزینه باشد!

از آنجا که تمامی مجلات برای بررسی مقاله شما چندین هفته نیاز دارند. ممکن است شما عجله داشته باشین و وقت کافی نداشته باشین. ممکن است این سوال برای تمامی شما دانشجویان مطرح شده باشد:

از آنجایی که جواب دادن مجلات کمی طولانی می باشد و ممکن است ما فرصت بسیاری نداشته باشیم. آیا به منظور صرفه جویی در زمان می شود یک مقاله را به طور همزمان برای چند مجله ارسال نمود؟ اگر نشریات متوجه شوند که ما یک مقاله را همزمان به چند نشریه ارسال کرده ایم با ما چه برخوردی خواهند داشت؟ آیا ما را جریمه می کنند؟ آیا ما را وارد بلک لیست می کنند؟

برای پاسخ به این سوالات با ما کارشناسان موسسه سفیر همراه باشید. به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد.

از انجاییکه خیلی از ژورنال های isi  (ای اس ای) پولی هستند. و تا پولی هم پرداخت نشود مقاله شما رو چاپ نمی کنند. ممکن است شما به سه الی چهار مجله پولی هم زمان مقاله را ارسال نمایید. و هر کدام زودتر پذیرش کرد، هزینه چاپ مقاله را می پردازید تا مقاله شما چاپ شود!

بله این کار امکان پذیر می باشد. اما باید ریسک این هم بپذیرید که اگر ژورنالي اين مسئله را فهمید بشدت برايتان گران خواهد شد. و احتمالا براي هميشه از سابمیت و ارسال مقاله به آن ژورنال يا حتي تمامي مجلات در زمينه هاي مرتبط محروم خواهید شد. اگر این مسئله برایتان مهم نیست که چنین کاری را انجام دهید.

جریمه ارسال مقاله به چند مجله چیست؟

اگر موضوع پژوهشی و یا نتایج تحقیق شما تخصصی باشد، در چنین شرایطی ممکن است که هر دو مجله مقاله شما را به یک داور معرفی کنند. حالا چه اتفاقی خواهد افتاد.

داور میتواند با آگاه نمودن سردبیر، سبب شود نام نویسندگان برای همیشه در بلک لیست (لیست سیاه) آن ژورنال(ها) قرار گیرد.

اکثر مجلات از پژوهشگران در قالب covering letter تعهد میگیرند. باید تعهد داد که مقاله قبلا چاپ نشده و یا در ژورنال دیگری سابمیت (ثبت) نشده باشد. علت اتلاف وقت داوران است چون زمان برای سردبیر بسیار ارزشمند می باشد. زیرا یافتن داوران متبحر و راضی کردن آنها برای فرایند داوری و صرف زمان برای پذیرفتن مقاله، یکی از سخت ترین وظایف سردبیر مجلات می باشد.

چاپ مقاله منتشر شده و یا انتشار همزمان یک مقاله در چند مجله، وقوع چنین اتفاقی (duplicate publication)، سردبیر ژورنال مسئولیت دارد تا مقاله مذکور را باطل و نام نویسندگان و عنوان مقاله را ضمن انتشار عمومی به اطلاع موسسه/دانشگاه نویسندگان مقاله برساند. بنابراین به چنین آبروریزی نمی ارزد.

آیا ارسال همزمان مقاله به چندین ژورنال را انجام دهیم یا خیر؟

همانگونه که در بالا گفته شد اگر ارسال همزمان مقاله به چند ژورنال انجام شود و متوجه شوند وارد بلک لیست آن ژورنال ها خواهید شد. حال که وقت محدودی دارید و نمی توانید مجلات متعدد را آزمون و خطا نمایید. بهتر است از کارشناسان خبره کمک بگیرید. کارشناسان موسسه سفیر آمادگی مشاوره رایگان به شما را خواهند داشت. بنابراین با مجله خوبی که توسط مجموعه ما به شما معرفی می شود لازم نیست مقاله را به چند ژورنال ارسال نمایید. فقط برای یک مجله اقدام می کنید و سریعا پذیرش خواهید گرفت. البته روش هایی هم برای ارسال مقاله به چند مجله وجود دارد. برای پی بردن شبه این راه ها با کارشناسان سفیر در ارتباط باشید. و از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

 

فهرست